کفش نایک ویتنام

کفش نایک ویتنام اصل همان‌گونه که از نامش هم پیداست اصل است دیگر. معمولاًکفش‌های اصل ساخت کشور چین می باشند چرا که کارخانه و تولید تمامی برندهایاصلی کتانی اعم از  اسکیچرز Skechers، نایک Nike، آدیداس Adidas، ریبوکReebok و … همه در چین تولید می شوند (به دلایل مختلف از جمله کاهش هزینه‌هایتولید و …).

پس اگر بگویند این کفش تولید ویتنام (و یا هر جای دیگریهست و کفش اصل می باشد، به حرفش شک کرده و مطمئن باشید کفشی که تولید چین نباشد اصل نخواهد بود.

کفش نایک ویتنامبازار فروش کفش نایک

بازار کفش های خارجی تنها در یک کلمه خلاصه شده است؛ جنس های چینی. البته به صورت معدود جنس ایرانی هم وجود دارد که در بالاترین قیمت یعنی 110 هزار تومان قیمت آن ها می باشد. فروشندگان می گویند مردم به کفش های ایرانی تمایل چندانی ندارند و معتقدند کیفیت کفش های خارجی  بهتر می باشد. کفش های خارجی هم از 120 هزار تومان وجود دارند. بعضی از مردم می گویند اگر دنبال کفش غیرسنتی هستید تنها باید به سراغ برندها بروید.

قیمت یکی از اصول برای شناسایی اصل بودن  کفش نایک یا بدل بودن آن این است که به طور اورجینال کفش را ۵۰ هزار تومان نخواهند فروخت . پس اگر که کتانی اورجینال که با قیمت بسیار پایین تهیه کرده اید ، بدانید دور از شما یا فروشنده آن را دزدیده اند و هر قیمتی می فروشد. که این هم عملا غیر ممکن است و یا این که شک نکنید آن کفش اصل نمی باشد .

استفاده از کفش‌های تقلبی و کم کیفیت چینی به‌ هیچ‌عنوان توصیه نشده، چراکه جنس رویه از الیاف بسیار بی‌کیفیتشیمیایی تولید شده و موجب بروز حساسیت‌های پوستی برای پای شما می شود. همچنین کیفیت بسیار پایین کفی در کنار چنین الیاف رویه‌ای و عدم وجود منافذ تهویه هوا، موجب عرق کردن بیشتر پای شما و درنهایت موجب بروزبیماری‌های قارچی در پای شما می شود.

مشخصات کفش اصل

جعبه کفش های بدل و یا فیک مرغوب و محکم نیست و معمولا بدون بارکد هستند و معمولا  سایز درج شده روی جعبه کفش های اورجینال با سایز های امریکایی درج می شوند مثل سایز ۱۱ که معادل  سایز ۴۵ استاندارد اروپا می باشد.

کفش نایک ویتنامهیچ گاه مشخص نیست تخفیفات ویژه این محصولات چه زمانی است اما موقع فروش ویژه این کفش ها 25 درصد تخفیف دارند. محصولات این برند در چین، ویتنام و اندونزی تولید می شوند. البته در بین کفش های نایک خبری از بوت و کفش های زمستانی نمی باشد.

کفش های ریبوک مانند نایک علاوه بر چین در اندونزی هم تولید می شوند. جدیدترین کفش های این برندها دو هفته ای است که وارد بازار شده اند. البته برای کسانی که به دنبال بوت هستند این برند اصلا مناسب نیست چرا که کفش مناسب فصل زمستان در آن پیدا نمی شود.