کفش نایک ایرمکس

بنظر اکثریت افراد معروف ترین کتانی جهان و البته یکی از قیمتی ترین کتانی های جهان، کتانی Air Max از کمپانی Nike می باشد. در اواخر گذشته برند مشهور و جهانی نایک نسخه جدیدی از این سری کتانی ها تحت نام Air Max Zero تولید و معرفی شد.

کفش نایک ایرمکس

تکنولوژی Air Max

وقتی که ایر مکس به تولید رسید تبلیغ تلویزیونی آن با آهنگ «انقلاب» گروه بیتلز و حضور جان مکانرو و مایکل جردن محبوبیت گسترده ای پیدا کرد و نایک را برندی مسلط بر بازار ساخت. یکی از دلایل موفقیت کتانی ایر مکس این مسئله بود که این کتانی تنها محصولی ورزشی نمی باشد، بلکه علاوه برکاربردی بودن آن بسیار زیبا می باشد. در واقع این محصول تلفیقی از کارکرد و فشن نیز به شمار می رفت که حاصل فناوری و زیبایی شناسی زمانه نیز بود.

کفش نایک ایرمکس

سازنده فن آوری ایر مکس یک مهندس هوا فضا به نام ماریون فرانک نام داشت و ایده راه رفتن روی هوا را در اواخر دهه 1970 طرح ریزی کرد و پاشنه ایر مکس را به وسیله کپسول پلی یورتن پرشده از گاز فشرده شده طراحی کرد و آن را به فیل نایت یکی از موسسان نایک نشان داده و از دهه 80 که کتانی ها تازه مد شده بودند، کفش های کتانی قادر به محبوبیت فوق العاده امروزی خود شدند و جوانان و ورزشکاران بسیاری را مجذوب خود کردند که بعضی از آنها مجذوب کتانی های لوکس و قیمتی در بازار شده بودند ولی برخی تا 7 هزار دلار هم قیمت داشتند. در واقع سری Air از نایک با قیمت های سرسام آورش نشان داده که هم محبوب ترین و هم قیمتی ترین کتانی و برند در دنیا می باشد.

کفش نایک ایرمکس

سری Air Max بهترین نوع کتانی

از سال 1987 که اولین بار این سری از کتانی های نایک تولید و ساخته شد، سری Air Max  با آن شمایل حباب هوای روی پاشنه خود تواسته بهترین نوع کتانی نایک را ملقب شوند و نزدیک به سی سال به عنوان محبوب ترین کتانی برای طرفداران هیپ هاپ و افراد نوگرا باشند. سازنده نایک، آقای تینکر هتفیلد طرح اصلی و اولیه کتانی Air Max 1 می باشد، اما علاقمندان آن همچنین خود را قدردان طراحان شناخته شده چون رونزو پیانو، ریچارد راجرز و جیانفرانکو فرانچینی دانسته، چرا که این سه طراح که طراح مجموعه پست مدرن ژرژ پیمپیدو در پاریس نیز بوده اند، توانستند ذهن خلاق هتفیلد را با معماری اسکلتی و فرانمای خود باروری کنند.

کفش نایک ایرمکس کفش مدل AIR MAX THEA JACQUARD

شرکت نایک طی سال‌های گذشته هر ساله تکنولوژی جدیدی در عرصه تولید کفش‌های ورزشی از خود به نمایش می گذارد و توانسته سهم عمده‌ای از بازار کفش را مختص خود کند. کفش مدل AIR MAX THEA JACQUARD نیز یکی از بهترین کفش‌های مخصوص دویدن می باشد، چون از تکنولوژی AIR MAX، استفاده کرده است و از لاستیک PHYLON در لایه میانی کفش نایک و رویه پارچه‌ای با تهویه عالی می باشد و زمان پوشیدن کفش احساس پوشیدن جوراب به شما می دهد.

کفش نایک ایرمکس

محبوبیت سری Air  برای نایک

تکنولوژی AIR MAX در سال 2014 توسط شرکت نایک به همگان معرفی شد. استفاده از PHYLON در زیره که موجب سبک شدن کفش و در عین حال افزایش ضربه گیری زیره کفش خواهد شد و همچنین استفاده از ترکیب پارچه مشبک و در رویه علاوه بر سبک کردن رویه به تهویه و دوام بیشتر کفش کمک بساری را داشته است. از آنجایی که سری Air  برای نایک بسیار فوق العاده بود این کمپانی آمریکایی روز 26 مارس را به عنوان روز Nike Air Max نام گذاری کرد تا طرفداران این کتانی در سراسر جهان کفش نایک محبوب خود را پوشیده و در کنار هم به خود نمیی بپردازند.

کفش نایک ایرمکس