کفش نایک ارزان

نخستین موضوعی که باید به آن توجه دقت کنیم این است که بدانیم کفش نایک ارزان را برای چه نوع فعالیتی و چه مکانی خریداری می کنیم. آیا در تمام طول روز قرار است پای ما در کفش قرار گیرد؟ برای دویدن می‌خواهیم یا پیاده‌روی و یا غیره؟ فقط می‌خواهیم با لباسمان ست شود یا قرار است با آن به کوهنوردی نیز برویم؟

کفش نایک ارزانقیمت کفش نایک

قیمت بالاتر کفش ضامن بهتر بودن کیفیت آن نمی باشد. اگرچه در بسیاری موارد توصیه می‌شود که کتانی ورزشی‌ای را انتخاب کنید ضمانت سلامتی پای شما را شامل شود؛ هرچند قیمت بالایی داشته ممکن است داشته باشد. درنظر داشته باشید که یک صدمه کوچک می‌تواند هزینه‌های بیشتری از قیمت یک کتانی را به شما متحمل کند. بنابراین ارزشش را خواهد داشت که کمی بیشتر هزینه پرداخت کنید و یک محصول با کیفیت از یک برند معتبر خریداری نمایید. گذشته از موضوع برندینگ، مواد عالی به‌کار برده شده در کتانی های ورزشی مخصوص دویدن و فرایند طولانی طراحی آن، باعث افزایش قیمت این مدل کفش‌ها می‌شود.

اگر ورزش پیاده روی و یا دویدن انجام می دهید 

یادتان باشد که کتانی های پیاده‌روی با کتانی های دوندگی بسیار متفاوت است. کفش‌های دوندگی از لژ محکم‌تری نسبت به کفش‌های ‌پیاده‌روی برخوردارند و کفش‌های ‌پیاده‌روی از لژ نرم‌تر و منعطف تری برخوردارند. اما گاهی افراد به دلیل فرم پای متفاوتی که دارا هستند ترجیح می‌دهند از کتانی هایی استفاده نمایند که در پای‌شان راحت‌تر قرار می گیرد. ممکن است فردی برای پیاده‌روی با کفش دوندگی راحت‌تر بدود و برعکس. پس زمان خرید کفش ورزشی برای دویدن یا پیاده‌روی باید نخست از هر دو جفت کتانی در پا تست گرفته شود. اگر کاملا پا را دربرگرفت و فرد احساس راحتی داشت، کفش مورد نظر را با خیال راحت انتخاب کند.

کفش نایک ارزانطراحی کفش نایک

تمام هدف یک طراح کفش نایک مناسب این است که بتواند به مناسب‌ترین حالت ممکن به شما کمک نماید تا در زمان ورزش، احساس راحتی بیشتری داشته بکنید. به همین دلیل طراحی کفش می‌تواند در انتخاب شما تاثیر بسیاری بگذارد. کفش پیاده‌روی و دویدن معمولا دوره کوتاهی دارد که در آن‌‎ها پاشنه‌ی پا، قابلیت آزادی حرکتی بیشتری پیدا می کنند. همچنین پنجه این کفش‌ها باید کمی پهن‌تر از کفش‌ نایک معمولی باشد تا با در اختیار قرار‌دادن فضای کافی برای پنجه‌ی پا، از مشکلاتی نظیر فشار به انگشتان پا جلوگیری نمایند.

کفش پیاده روی

گذشته از تمام مسائلی که در انتخاب کفش مهم است، قالب شدن کفش به پا یا به عبارت دیگر خریدن کفش با سایز مناسب هم مسئله‌ای بسیار مهم می باشد. همیشه به این نکته توجه داشته باشید که سایز کفش‌ها در برندهای متفاوت با هم فرق دارند. برای این منظور اگر شما کفشی با برند آدیداس با سایز ۴۰ استفاده می‌کنید ممکن است کفش نایک با همان سایز برای شما تنگ یا گشاد نیز باشد، به همین منظور در هنگام خرید باید به طول کف پا توجه بسیاری داشته باشید. همچنین تنگ یا گشاد بودن کفش علاوه بر این که آزاردهنده می باشد، می‌تواند باعث وارد آمدن فشار بیشتری به عضلات پشت ران پا و کمر نیز وارد شود و در زمان های طولانی آسیب‌های جدی را به پا و کمر شما وارد نماید.