کتانی چرم طبیعی

استفاده از کتانی چرم طبیعی از آنجا که می تواند از پوست حیوانات  تهیه شده باشد، دارای منافذی خواهد بود که سبب محافظت از پا می شود و بنا بر این می توان  آن  را در صنعت کفش سازی استفاده به کار برد. به علت خاصیتی که چرم طبیعی دارد سبب می شود تا کتانی های ساخته شده وقتی به کار گرفته می شوند، فرد از بوی بد پا که به دلیل عرق بوجود می آید احساس ناراحتی نداشته باشد و یکی از خاصیت های اصلی چرم طبیعی، جذب آب و رطوبت نیز هست.

کتانی چرم طبیعی

فواید کتانی چرم

کتانی چرم طبیعی

در گذشته برای اینکه چاقوهای فلزی یا شمشیرها زنگ زده نشوند آنها را در قلاف های چرمی قرار می دادند. هنگامی که فردی به پزشک مراجعه می کند تا برای درد استخوان مچ پاهایش درمانی بیاندیشد، اولین توصیه ای که می شود استفاده از کفش های طبی می باشد. بنابریان ایت توصیه به افراد هم می شود جهت برطرف شدن مشکلاتی از این قبیل.

نحوه استفاده درست

کتانی چرم طبیعی

از کتانی هایی که جنس چرم‌ به کار رفته در آن ها بیش از حد معمول براق می باشد خود داری کنید و منظور استفاده از کتانی هایی است که وقتی روی آن با دست می کشیم حس می‌کنید شبیه به پلاستیک هستند. روی این نوع کتانی های چرم بعد از مدت کوتاهی چین و چروک  می‌افتد که به هیچ عنوان از بین نخواهد رفت و همین باعث می‌شود که کفش شما به نظر کهنه برسد. از نکات دیگری که باید در هنگام خرید کتانی چرم طبیعی به آن دقت شود این است که زمانی که کتانی چرم نو می باشد و آن را بو می کنید باید بدون هیچ بوی مواد شیمیایی باشد اگر اینطور بود آن چرم، طبیعی نخواهد بود و بزودی کیفیت خود را از دست خواهد داد.

مناسب ترین فرم کتانی چرم

امروزه تنوع بسیاری در اشکال مختلف طراحی کفش‌ها می باشد. در بخش جلویی یک کفش استاندارد نه باید خیلی کشیده ساخته شده باشد و نه خیلی مربعی شکل طراحی شده باشد و نه خیلی گرد به نظر برسد. در صورتی که کفش چرم طبیعی طراحی آناتومیک شده باشد، مناسب ترین کفش برای مدارس خواهد بود، چرا که دارای تهویه مناسب می باشد.

مناسب ترین سایز کتانی چرم

کتانی چرم طبیعی

اکنون وقت خداحافظی با لباس‌ها و کفش‌های گشاد می باشد. این نوع پوشش اگرچه چند سال پیش مد بوده است اما اگر می‌خواهید ظاهری زیبا داشته باشید و هیچ گاه قدیمی به نظر نرسید از لباس‌هایی مناسب با سایز خود استفاده نمایید و نه خیلی گشاد و نه خیلی جذب و چسبیده و در مورد کفش‌هایتان هم از کفش‌های خیلی تنگ و خیلی گشاد استفاده نکنید چون هر کدام ممکن است به پاهای شما آسیب وارد نماید. در نظر داشته باشید که کفش گشاد در طولانی مدت فرم پای شما را نیز تغییر خواهد داد.