کتانی پیاده روی

کتانی پیاده روی بسیار در بازار و پشت ویترین مغازه ها موجودند که قیمت شان به اندازه پول ما می شود و با خرید یک نمونه کتانی مناسب با خیالی راحت نه کمر درد می گیریم و نه میخچه می زنیم و نه دیگر پای مان بو خواهد گرفت و به قول معروف پای مان راحت می باشد.

کفش ورزشی مثل کفش نایک اولین نکته مهم برای ورزش کردن است. این روزها در اکثر فروشگاه ها و مغازه های لوازم ورزشی کارشناسانی هستند که شما را در خرید کفش و کتانی ورزشی مناسب راهنمایی خواهند کرد ولی با این حال چند نکته ساده در هنگام خرید کفش ورزشی تان حتما مطالعه کنید.

کتانی پیاده روی

برای پیاده روی، کوه نوردی و دویدن انتخاب کفش و کتانی مناسب از اهمیت بالایی برخوردار می باشد و دلیلش هم این است که کفش مناسب برای پیاده روی باعث می شود تا مفاصلتان آسیب نبیند و بهترین عملکرد را در هر مسیری که انتخاب می کنید دارا باشید. اما باید به این نکته کنید که انتخاب کتانی و کفش مناسب برای پیاده روی نیاز به داشتن دانش مناسبی می باشد، و مانند خرید چیز های دیگر تنها سلیقه ملاک نمی تپاند محسوب باشد.

نکات مهم زمان خرید کتانی مخصوص پیاده روی و دویدن

کتانی پیاده روی

  • تفاوت کفش مخصوص پیاده روی و دویدن

کتانی های مناسب برای پیاده روی معمولا سفت بوده و به راحتی خم نخواهند شد؛ در صورتی که، یک کتانی مناسب برای دویدن، انعطاف بیشتری خواهد داشت و راحت تر خم خواهد شد. بنابراین، اگر قصد انجام هر دو کار را دارید، بهتر است اقدام به خرید دو تا کفش جدا کنید.

  • خرید کفش در شب

از آنجایی که در تمام روز پاها فعالیت بسیاری دارند ورم می کنند و بزرگتر می شوند، به همین سبب شب ها خرید کفش می تواند شما را از وقوع مشکلات احتمالی ایمن نگهدارد.

  • پوشیدن جوراب به هنگام خرید کفش

زمانی که می خواهید بدوید سعی کنید برای این منظور حتما جوراب به پا داشته باشید. بهتر است از جوراب های نخی استفاده کرده باشید، که باعث بهبود عملکرد و یا کاهش درد شود و از پیشروی و بدشکلی در اندام جلوگیری کند.

خصوصیات منحصر به فرد کتانی های پیاده روی

کتانی پیاده رویکسانی که بیشتر در مدت طولانی به پیاده روی می پردازند می توانند از خصوصیت های  خاص کفش های پیاده روی بهره مندی زیادی داشته باشند. این ویژگی ها سبب جذب شوک و حمایت از تعادل خواهند شد.

کتانی پیاده روی

جذب شوک

لژ کار گرفته شده در پاشنه کفش پا را در هنگام برخورد با زمین و زمان راه رفتن محافظت می کند. بیشتر کفش های ورزشی دارای لژ هستند ولی کتانی های پیاده روی در قسمت پاشنه لژ بیشتری را دارا می باشند. کتانی های ورزشی مانند تنیس و بسکتبال به دلیل نحوه حرکت در آن ها لژ بیشتری را در بخش جلویی دارا می باشند و به همین علت هر کفش ورزشی برای پیاده روی طولانی نمی تواند مناسب باشد.

تعادل

در کتانی های پیاده روی بخشی می باشد که باعث جلوگیری چرخش پا می شود. پیاده روی طولانی باعث چرخیدن پا به داخل یا بیرون خواهد شد و این یک حرکتی طبیعی می باشد ولی ممکن است سبب آسیب رسیدن به پا یا درد نیز بشود.

کتانی پیاده روی یا کتانی دویدن

کتانی پیاده رویراه رفتن و دوندگی کمی توانند مکانیزم مشابهی را دارا باشند ولی دویدن سریع تر می باشد و در آن فشار بیشتری به پا وارد خواهد شد. به دلیل ماهیت دویدن کفش های مخصوص گرانتر می باشند و ویژگیهای خاصی در آن ها وجود دارد. کفش های پیاده روی راحت تر می باشند و انعطاف بهتری را دارند. یک کتانی پیاده روی بسیار عالی اگر اندازه مناسب پای شما نباشد هیچ فایده ای برای شما نخواهد داشت پس توجه کنید که در هنگام خرید کفش به طول و عرض آن توجه ویژه ای شود.