بهترین کتانی ها مخصوص پیاده روی و دویدن

خیلی از جوان ها و حتی کسانی که سن و سالی از آنها گذشته ترجیح می دهند به جای پوشیدن کفش های کلاسیک سفت و سخت که هر روز باید واکس بخورند و نگران باشیم نکند قالب شان به هم بخورد، کتانی بپوشند. کفش هایی که نسبت به سایر همقطاران شان بسیار راحت تر هستند و البته بعضی اوقات قیمت های بسیار بالاتری هم دارند.

بهترین کتانی ها مخصوص پیاده روی و دویدناین قیمت اما یک مسئله عمومی نیست و کتانی های پرشماری در بازار و پشت ویترین فروشگاه ها هستند که قیمت شان به جیب ما می خورد و می شود با خرید یک نمونه مناسب از آنها خیال مان راحت باشد که نه کمردرد می گیریم، نه میخچه می زنیم، نه پای مان بو می گیرد و به قول معروف پای مان راحت است.انتخاب کتانی مناسب اما برای خودش کلی داستان دارد و این طوری نیست که شما بروید و یک جفت خوشگل اش را بردارید و تمام. هر کتانی مخصوص کاری تولید شده که اینجا به دو دسته عمده آنها اشاره می کنیم؛ کتانی های مخصوص پیاده روی و دویدن که بیشتر ما به همین دلایل آنها را پای مان می کنیم.

مهم بودن پهنای کفش های کتانی

کفش اسپرت و کتونی از نمایندگی ادیداس Adidasدر فروشگاه اینترنتی دیجی استایل

هنگام خرید کفش‌ اسپرت این نکته را به یاد داشته باشید که پای شما باید بتواند کمی به طرفین حرکت کند بی‌آن‌که بخش لبه‌های رویه کفش از زیره آن جلوتر بیاید و کشیده شود. اگر به فکر خرید کفش کتانی برای کودک خود هستید حرکت دادن پا، راحت‌ترین راه برای این است که بدانید پهنای کفش درست است. اما در مورد خودتان، می‌توانید به جای انگشت کوچک‌تان توجه کنید، اگر کفش خیلی تنگ باشد، انگشت کوچک پایتان حس جمع شدگی و بالا قرار گرفتن دارد.

بهترین کتانی ها مخصوص پیاده روی و دویدن

امتحان کردن کفش

بهترین کتانی ها مخصوص پیاده روی و دویدن

به حرف فروشنده اعتماد صد در صد نکنید. بنابراین، کفش را قبل از خریداری پوشیده و در مقابل فروشگاه کمی با آن راه رفته و حتی بدوید تا از راحتی آن مطمئن شوید.

توجه به شست پا

همیشه باید حدود 2 سانتی متر بین شست پا و جلوی کفش فاصله باشد. بنابراین، نباید کفشی را بخرید که پنجه پایتان را محکم بگیرد.

بی توجهی به کیفیت و ظاهر بینی

بهترین کتانی ها مخصوص پیاده روی و دویدنبعضی ورزشکاران شاید بیش از حد به فشن و ظاهر کفش توجه می‌کنند، اما بهتر است کمی از ظواهر فاصله بگیرید. بسیاری اوقات وقتی یک کفش کتانی یا ورزشی را تنها به خاطر ظاهر آن خریداری می‌کنید تا چند ماه بعد، آن را دیگر نمی‌توانید بپوشید، چراکه یک کفش نامناسب باعث ناراحتی پا و کمر می‌شود. پس پیش از مد روز به احساس و اندازه کفش توجه کنید.