کفش نایک برای فوتبال

کفش‌های فوتبال با کفش دیگر رشته‌‌های ورزشی کمی از تفاوت ظاهری نیز برخوردار است و آن وجود میخ‌های کوچکی می باشد که در کف کفش نیز قرار دارد. میخ‌هایی که با فرو رفتن در زمین مانع سرخوردن فوتبالیست در هنگام دویدن می‌شود. همچنین وجود رویه‌ی محکم و مقاوم که بتواند به‌خوبی از پا محافظت کند. به‌علاوه باید طوری طراحی شود که مانعی برای بروز خلاقیت‌های بازیکن نباشد و فوتبالیست بتواند به خوبی به توپ و زمین بازی مسلط باشد. یک فوتبالیست باید برای انتخاب کفش خود دقت بسیاری داشته باشد چون اگر این کتانی ورزشی کمی بزرگ‌تر یا کوچک‌تر از پای او باشد در نوع بازی او تاثیر می گذارد. کفش (Mercurial Vortex II FG) از سری کفش‌نایک برای فوتبال است.

برند نایک

برند نایک یکی از غول های کفش ورزشی جهان می باشد که محبوب برترین ورزشکاران جهان همچون فوتبالیست های سرعتی و دریبل زن قهاری چون دیوید بکهام، نیمار، مسی و کریس رونالدو می باشد.فوتبالیست ها، به خصوص کسانی که فوتبال سالنی یا همان فوتسال را بازی می کنند، علاقه به پوشیدن سری کفش های نایک مرکوریال دارند. کمپانی نایک برای دست یافتن به جایگاه طراحی و تولید کفش های ورزشی فوق العاده برای فوق العاده ترین ورزشکاران دنیا به ویژه در عرصه فوتبال که سرعت و دقت و چابکی، ملاک اول می باشد، تلاش های خستگی ناپذیر فراوانی را در واحد R&D یا همان تحقیق و توسعه در رده کاری خود داشته است که ماحصل ۲ دهه فعالیت و حمایت بی چون و چرای مرد شماره ۱ فوتبال جهان یعنی کریس رونالدو از این محصول می باشد.

کفش نایک برای فوتبال

کفش نایک برای فوتبال

مدل محبوب مرکوریال نایک

سری مرکوریال در سال های اخیر به نسبت مدل های قبلی خود، با تغییرات بسیاری همراه بوده است که کارایی و اثربخشی آن را برای ورزشکاران افزایش بسیاری را به همراه داشته است. یکی از این تغییرات را می توان رویه مجهز به فناوری FLYKNIT نام برد که به همراه کابل های ویژه طراحی و ساخته شده اند.

فاکتور مهم در طراحی کفش بازیکنان فوتبال

در طراحی و ساخت کفش، یکی از فاکتورهای مهم در کاهش وزن کفش می باشد که مقوله طراحی فوم (FOAM)  می باشد و نقش ضربه گیر نیز دارد. این فوم نقش بسیار مهمی در طراحی و ساخت کفش و راحتی آن به بازیکنان فوتبال و مصرف کننده ای که می خواهد از آن استفاده نماید بدهد و در وزن نهایی آن تاثیر بسیاری دارد. همچنین فوم ها پس از مدتی با ضربه های بالا و تحت فشار وزن بدن بازیکنان، حالت اولیه خود را ممکن است از دست داده و آسیب ببینند بنابراین نوع ماده به کار رفته و چگونگی طراحی و ساخت چنین کفش هایی مستلزم یک طراحی مهندسانه می باشد.