کتانی مردانه ارزان

.کفش های ورزشی از کفش های مهمانی و معمولی برای پیاده روی بهتر هستند ولی بازهم برای این منظور طراحی نشده اند

کتانی مردانه ارزاندر خرید کفش ورزشی چند نکته زیر را بدانید

اگر چه اکثر فروشگاه‌های کفش‌های ورزشی دارای کادری مجرب به عنوان راهنمای خرید هستند، اما دانستن یک سری موارد می‌تواند به شما در انتخاب کفش ورزشی مناسب کمک کند. پوشیدن یک کفش ورزشی مناسب می تواند تمرین کردن شما را لذت بخش تر و البته ایمن تر کند. کفش نامناسب به بدن صدمات جبران ناپذیری وارد می کند.

بدین منظور، به توصیه های کارشناسانه زیر قبل از خرید، توجه کنید.

کتانی مردانه ارزان

 

 • هرگز از کتانی های چند کاره استفاده نکنید
  کتانی های مناسب برای پیاده روی معمولا سفت بوده و به راحتی خم نمی شوند؛ در حالیکه، کفش های مناسب برای دویدن، انعطاف بیشتری دارند و راحت تر خم می شوند. بنابراین، اگر قصد انجام هر دو کار را دارید، دو کفش مجزا برای خود تهیه کنید.
 • پاهای خود را بشناسید
  همه ما می دانیم که پاهایمان روی هم 10 انگشت و 2 پاشنه دارند؛ اما چیز مهم تر شکل پاهاست. بنابراین، آگاهی از انحنا و فرم پاها در انتخاب کفش راحت، نقش مهمی ایفا می کند. البته بیشتر مارک های معروف کفش هایی تولید می کنند که برای انواع پاها مناسب باشد.
 • سایز پاهای شما تغییر پذیر است
  اینکه در بزرگسالان سایز پاها تغییر نمی کند، یک باور غلط است. در واقع، به مرور زمان سایز پاها تغییر خواهد کرد؛ بنابراین، سالی دو مرتبه پاهای خود را اندازه بزنید. البته بین مارک های مختلف سایزها می تواند متفاوت باشد؛ پس بر اساس مارک مورد نظرتان سایز پاهایتان را بدانید.
 • آخر شب بهترین زمان برای خرید کتانی
  پاها در اثر کارکردن و راه رفتن و یا دویدن در طی روز متورم می شوند و بزرگتر خواهند شد؛ بنابراین، شب کفش خود را خریداری کرده تا بعدا مشکلی با سایز نداشته باشید.
 • استفاده از جوراب لازم است
  هنگام دویدن و یا راه رفتن، استفاده از جوراب لازم است. بهتر است از جوراب های ارتز – که سبب بهبود عملکرد و یا کاهش درد شده و مانع از پیشرفت بدشکلی در اندام پا می شود – استفاده کنید تا پاهای شما کاملا با کفش جفت و جور شود و سلامت پاهای شما تضمین بشود.
 • هنگام خرید کفش آن را امتحان کنید
  صد در صد به حرف فروشنده اعتماد نکنید. از این رو، کفش را قبل از خرید کردن بپوشید و در مقابل فروشگاه کمی با آن راه بروید و حتی بدوید تا از راحتی آن مطمئن بشوید.
 • به شست پای دقت کنید
  همیشه باید حدود 2 سانتی متر بین شست پا و جلوی کفش فاصله داشته باشد. بنابراین، نباید کتانی را خریداری که پنجه پایتان را محکم بگیرد.
 • به قیمت و مارک کفش توجه کنید
  کفش با کیفیت و مناسب دویدن، نسبتا گران قیمت می باشد و البته به منظور سلامت پا، ارزش خرید آن را خواهد داشت.

کتانی های انعطاف‌پذیر در برابر کتانی های باثبات

کتانی مردانه ارزاناین تقسیم‌ بندی ناشی از این است که ارتفاع و قابلیت ارتجاع قوس کف پای افراد با هم فرق دارد. ورزشکارانی که از قوس کف پای بیشتری برخور دارند، ضربه‌هایی که بر اثر راه رفتن به کف پایشان وارد می‌شود را به‌خوبی جذب نکرده و به‌همین‌دلیل بهتر است کتانی مورد استفاده آنها از راحتی و انعطاف‌پذیری بیشتری برخوردار باشد. ورزشکارانی که دارای قوس کف پای کوتاه و کم می باشند برای جلوگیری از آسیب‌دیدگی و مصدومیت در حین راه رفتن و دویدن، نیازمند کفش‌هایی می باشند که کف آنها از ثبات و استحکام بیشتری برخوردار باشد.